Využívám vzpomínek na Facebooku a dávám sdílet mou recenzi na tento klenot. Docela jsem na něj zapomněl, teď se mohu znovu začít těšit na pokračování, které se snad stále tvoří, aktuálně nevím, nechce se mi hledat. Jelikož první díl byl divácky úspěšný, tak, myslím si, není důvod k tomu, aby pokračování nevzniklo. Tento text, který dávám sdílet, vznikl přesně před rokem.

„Ze světla se rodí tma a ze tmy světlo.“

Kdo by čekal spojení Thovta a Smaragdové desky ve filmovém ztvárnění počítačové hry Warcraft? Mě to nepřekvapilo, spíš mě to hřejivě zahřálo. Není to tak dlouho, co jsem se z netu dozvěděl, že se natočil film, který využívá kulis této počítačové hry. Podíval jsem se po něm, vlastně ze zvědavosti. A vlastně nejen z ní. Dlouhá léta jsem býval závislý na počítačových hrách. Tvořili mi můj vlastní svět, kam jsem mohl z tohoto unikat. Firma Blizzard, tvůrce série Warcraft, byla pro mě ikonou, modlou. Vše na co sáhli, bylo úspěšné. To oni mě přivedli k RPG šílenství. Jejich Warcraft, Starcraft a Diablo jsou kultem pro miliony hráčů. I pro mě to tak bylo.
Film je klasickým fantasy s digitálními efekty poplatnými dnešní době. Je to příběh kruté a nekonečné války mezi lidmi a orky. Film byl strhán kritikou a fanoušky vynesen do nebes ( možná i do pekel ). Jedno je jisté, má úspěch, vydělal a je to první díl ( ano, podobně jako Pán prstenů nebo Hobit je rozkouskován do několika dílů ). Dynamické logo firmy Blizzard v úvodu filmu mě nenechalo bez emocí. Kolikrát jsem tohle logo viděl, když jsem se nořil do jejich her? To se snad ani nedá spočítat. Znovu jsem si uvědomil, kolik času jsem u toho strávil, kolik jsem toho kvůli tomu ztratil. A hřejivý pocit vzápětí přinesl uvědomění, kolik jsem toho také získal. Vše má své dvě strany. Bez protikladu nemůže nic existovat. Bez prožití jednoho, nepochopíme to druhé. A také bychom si nedovedli toho správného vážit. Tak to vždy bylo, je a bude. Hry a závislost na nich své splnila, proto mohla odejít. Poznal jsem tuhle stranu, tak mohla do mého života vkročit volnost a svoboda. Nelpění, které přineslo plynutí. Ale zpět k filmu.
Líbil se mi. Nic jsem od něj neočekával, nevěděl jsem o něm a jsem příjemně překvapený. Nedivím se, že fanoušci herního motivu slintají blahem a nedivím se ani filmovým kritikům, že film strhali. Zatímco fanouškům rozumím, s kritiky nesouhlasím. Příběh je zpracovaný dobře, postavy zahrané s noblesou, efekty jsou perfektní. Zvlášť samotní orkové jsou super. Též efekty kouzel a magie jsou hodně dobře udělané. Je z nich cítit moc a síla. První díl je za mnou, na další se těším. Až bude hotov, tak bude. S tímhle to pouštím.
Kdo se chce příjemně pokochat fantasy parádní kvality, odpočinout si u dvouhodinovky digitální zábavy, má dveře otevřeny. Doporučuji. 

Mohlo by se vám také líbit: