Zázraky z Nebe ( Miracles from Heaven )- 21. září 2016

První opravdový článek, první opravdový příspěvek našich webových stránek  je motivován mým včerejším emočním zážitkem. Stránky se tak nerozjíždějí tím, k čemu vlastně byly vytvořeny, ale to vůbec nevadí, protože máme stejně v plánu široké využití.

Mám rád kulturu všemožného typu, miluji knihy a hudbu, podobně jako kresby, rád se podívám na film, který mě nějak zaujme. Cokoliv je schopné předat dál nějakou myšlenku, co je schopné přimět druhého zamyslet se, to beru. Dříve jsem si knihy a filmy vybíral sám,  po té jsem nějakou dobu nechal jejich výběr na jakési záhadné Vyšší moci a dnes již mohu říct, že si mě tyto tituly vybírají samy. Prostě, co má přijít a něco mi dát, přijde. Beru to již jako samozřejmost. A moc za to děkuji. Aspoň jsem ušetřen zdlouhavého vybírání a občasného „sáhnutí“ vedle. 😉 

Včera se mi tímto způsobem dostal do cesty film Zázraky z Nebe. Je z kategorie filmů, na které se v poslední době rád podívám, když dorazí. Film, který předá hluboké poselství, aniž by k tomu byla potřeba hromada digitálních triků, spousta krve, střelby a smrti a všeho toho, co je potřeba narvat do moderních trháků, které tolik lákají diváky kin. Mě tohle již neláká. 

Je to americký film. Je plný amerického života. A ano, je v něm i kostel, kam místní chodí. Ale musím říct, že ačkoliv je to americké od vlasů až po palce na nohou, má to zvláštní kouzlo. I tyhle scény, kde se lidé sejdou třeba v tom kostele. Navíc ne všude mají takovou kapelu, jaká hrála jim při mši.. 😀 Americké filmy tohoto tipu jsou takové .. no, nechci hodnotit, prostě ne všechny se mi líbili, ale tento je jiný a navíc opravdu zabrnkal na citovou strunu mé duše. Toto všechno je ale vlastně nepodstatné, důležitější je to, že je natočený dle skutečné události, jeho předlohou byla stejnojmenná kniha Christy Beam Zázraky z Nebe. Vypráví se v něm dojemný příběh rodiny Beamových, který je hlavně příběhem desetileté Annabel. Několik let ji trápí záhadná, nevyléčitelná, nemoc trávicího traktu, která její život mění v bolestivé trápení. Toto samozřejmě změní život i celé rodině Beamových. Různá vyšetření nic nenalézají, rodiče i sourozenci se trápí a samotná Annabel trpí více a více. Zoufalá maminka, která ztrácí víru, vezme Annabel na dlouho cestu za specializovaným lékařem bez předchozího objednání. Tatínek zůstává doma, kde má na starosti rozjíždějící se podnikání a zbylé dvě dcery. Víra, která zbývá, přivádí do událostí příběhu zázraky v podobě lidských andělů, kteří prostě bezpodmínečně pomohou. Je to hodně dojemné. Prostě On je pořád tam a vede nitky, kam mají dojít. Přes veškerou snahu, další vyšetření a testy se nedaří pozitivním směrem pohnout směrem k vyléčení Annabel. 

Jednoho dne dojde k dramatické události, při které Annabel spadne z velké výšky do dutiny stromu, na který ráda lezla. Situace se zdá být zoufalá, ale záchrana se zdaří a k ohromnému překvapení se dívka záhy probouzí bez vážnějších zranění. Příběh má překvapující dohru, u Annabel se začnou vytrácet příznaky chronické nemoci, až dojde k úplnému vyléčení. 

Pomohly modlitby? Pomohl zázrak? Annabel později rodičům vypráví příběh, jak viděla své vlastní tělo a jak se setkala s Bohem v nebi. 

Zlato, ty jsi mluvila s Bohem?

Ano, ale… ale bylo to jiné.

Bylo to jako by jsi s někým mluvila bez toho, aniž bys řekla jediné slovo. Víš?

Řekla jsem, že chci zůstat, ale on mi řekl, že se potřebuji vrátit zpět. A řekl, až se vrátím, budu vyléčená. A tak jsem se ho zeptala, jestli si je na 100% jistý, protože jsem se nechtěla vrátit, aniž by to byla pravda.

Řekla jsi o tom někomu?

Ne, ještě ne.

Bojím se, co by ti mohli říct.

To je v pořádku, mami. Ne každý bude věřit. A to je v pořádku. Dostanou se tam, až se tam dostanou.

Máš pravdu. Dostaneme se tam, až se tam dostaneme.

Mně osobně tento příběh otevřel dávno zavřenou historii, kdy jsme měli podobné nemilé zážitky s naší dcerkou Sarah. Jednoho dne prostě nemohla vykonat velkou potřebu a stalo se z toho veliké trápení, které přes mnoho vyšetření, přes spoustu protrpěných dnů, kdy padaly diagnózy jako Crohnova nemoc, alergie na kravské mléko atd., přes obvinění ve školce, jestli náhodou dceru nezneužívám, skončilo vyšetřením v motolské nemocnici, kdy bylo zjištěno, že má potrhaný konečník, kvůli zácpě. Mast to spravila a během pár dnů bylo po trápení. Zažili jsme si ale podobnou beznaděj, kdy vaše dítě trpí a vy mu nemůžete pomoci. Bylo to hodně nepříjemné a stresující. Dostal jsem šanci i toto pročistit světlem a tyto vzpomínky vyléčit a promazat. S láskou a vděčností jsem to udělal. Vím, jakou moc má Ho´oponopono a potěšilo mě, že mohu mazat i za jiné, aby toto bylo očištěno.

Z celého srdce děkuji za podobné příběhy. Film Zázraky z Nebe vřele doporučuji.  Má tu moc ukázat i lidem, kteří takřka v nic nevěří, že víra opravdu hory přenáší. Děkuji. <3

 

Mohlo by se vám také líbit: